Obilježavanje Svjetskog dana zaštite zivotne sredine
Korisnici Udruženja, zajedno sa zaposlenima, su realizovali radionicu pod nazivom “RUKU POD RUKU SA PRIRODOM”, u okviru obilježavanja Svjetskog dana zaštite životne sredine.
Zaštita i poboljšanje životne sredine je briga o zdravlju naše planete, ali i o nama samima. Datum 5. jun predstavlja priliku da se podsjetimo neizmjerne vrijednosti prirode i važnosti njene zaštite.
Naši drugari, uz podršku tima Igrackoteke, upoznali su se sa značajem očuvanja životne sredine.
Aktivnosti se ogledaju u svakodnevnom provjeravanju da li ima dovoljno svjetlosti u prostorijama. Višak vode skupljaju u posebnim bokalima i zalivaju biljke koje su sami posadili.
Na taj način brinu o biljkama u Udruženju, ali i uče da brinu i o biljkama kući, u dvorištu i uopšte na planeti.

